یادمان


زنده یاد مهندس محمد پورفتحی (1370 –1299 )

مهندس محمد پورفتحی از جمله اولین فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران با توجه به دانش ، تعهد کاری و علاقه به آبادانی این مرز و بوم شرکت رُس را خریداری و تجدید بنیان نمود.

از جمله کارهای شاخصی که ایشان در زمان مدیریت عاملی خود شروع و به اتمام رسانید می توان به پروژه هائی نظیر میدان آزادی تهران ، موزه هنرهای معاصر تهران ، موزه فرش تهران ، فرهنگسرای نیاوران ، بیمارستان شهدای تجریش، دانشگاه شهید چمران اهواز ، موزه نگارستان ، ترمیم موزه ایران باستان ، مجموعه نیاوران و سعدآباد ، ترمیم کاخ مرمر و کاخ گلستان و … اشاره نمود که همگی به اتفاق جزء بناهای شاخص ، ماندگار و دارای ارزش ملی می باشند .

همچنین ایشان با توجه به نیاز کشور و حس میهن پرستی ، اهتمام ویژه ای به مناطق محروم داشت و ساخت و یا شروع پروژه هائی نظیر بیمارستان 128 تختخوابی معرفی زاده شادگان ، بیمارستان 224 تختخوابی زابل ، بیمارستان 360 تختخوابی شهید بهشتی قم و … از جمله این بناها می باشد .

ایشان در آخرین روزهای حیات و در بستر بیماری با امضاء قرارداد ساخت بیمارستان 540 تختخوابی زاهدان ، تعهد خود به مناطق محروم کشور را تکمیل نموده و افتخار انجام این وظیفه را به مدیران بعد از خود واگذار کردند .

یادش گرامی باد

.


برخی از پروژه های انجام شده توسط مهندس پورفتحی

برج آزادی

برج آزادی تهران

موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر تهران

موزه فرش تهران

موزه فرش تهران

فرهنگسرای نیاوران

فرهنگسرای نیاوران

بیمارستان شهدای تجریش

بیمارستان شهدای تجریش

بیمارستان شهید بهشتی قم

بیمارستان شهید بهشتی قم

مجموعه نیاوران

مجموعه کاخ نیاوران

موزه ایران باستان

موزه ایران باستان
فارسی